Nike Women’s 5K Istanbul ile #geçtimkendimi

nike-women-5k-werunistanbul

Serüvene ilk  ‘Seni hiç bir şey durduramaz yeter ki bir yerden başla‘ diyerek başlamıştık. Bu kez ‘İster yağmur ister güneş hiçbir bahane bizi durduramaz‘ dedik, bütün kızlar toplandık ve kendimizi ‘Nike Women’s 5K İstanbul‘ koşusunda bulduk.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ilk kadın koşusu olma niteliğini taşıyan bu etkinlik Maçka Küçükçiftlik Park‘tan başlayarak aynı noktada sona erdi. 6 Haziran’da Maçka kadınlardan soruldu. Türkiye’nin ilk kadın koşusunda binlerce azimli ve cesur kadın birlikte ışık hızıyla koştu ve o zor bol yokuşlu 5 km‘lik parkurda finishi göğüsledi. Bebeğiyle koşanlar, torununa eşlik edenler her yaş ve her bedenden kadın birbirine destek oldu. Biz birlikte şahaneyiz. Geçtik kendimizi!

20150606_092231

nike-5k

nike-women-5k-istanbul-gectimkendimi

Koşu sırasında dahi kendimizi harika hissetmemiz için her şey düşünülmüştü. Siz hiç üzerinize güller yağarken koştunuz mu? Doğrusunu söylemek gerekirse katıldığım en romantik koşuydu. 🙂

nike-women-s-5k

Etkinlik alanında ise yine harikalar yaratılmıştı. #ntctouristanbul‘ daki gibi günboyu renkli iplerle saçlarınızı ördürebileceğiniz örgü barı, nail art, tattoo ve fotoğraf stüdyosunun yanı sıra bu sefer farklı olarak masaj alanı da bulunuyordu. Ayrıca, eşyalarımızı bırakmamız için vestiyer, giyinme kabinleri, kit teslim, dinlenme alanları, atıştırmalıklar için barlar ve daha niceleri bulunuyordu.

nike-women-studio-5k

nike-women-5k-tattoo-dövme-expo-istanbul

nike-women-5k-masajalanı-expo-6haziran

nike-women-5k-kucukciftlikpark-ısınma

nike-women-5k-kucukciftlikpark-coffee

nike-5k-women-gectimkendimi-expo

 

Birlikte koşan, zıplayan, yerinde duramayan, karşısına çıkan engelleri yıkan, bahaneleri durduran, kendine meydan okumaya cesareti olan, her şeyden öte başarabileceğine inanan o binlerce kadın! Kaçıncı olduğunun hiç bir önemi olmadan, kıpkırmızı suratıyla nefes nefese haliyle bitiş çizgisine gelen bütün kadınlara tebrikler ve binlerce teşekkürler…Hedef kendini geçmek olunca her şey daha bir harika oluyor değil mi?

Son olarak koşu sonrası bizi nazik hediyesinle karşılayan Nike‘a organizasyonun en büyüğünü düzenleyip biz kadınlara bu kadar özen gösterdiğiniz, bu kadar onurlandırdığınız için çok teşekkürler.

nike-women-5k-nikekolye

Sevgilerle.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s